De Kerkbesturen

Iedere parochie heeft een eigen kerkbestuur. Een kerkbestuur (kerkfabriek) is een parastatale en openbare instelling die functioneert volgens het Decreet van de Erediensten met eigen bevoegdheden en eigen verplichtingen.

Het kerkbestuur is verantwoordelijk voor alles wat te maken heeft met de materiele organisatie van de eredienst en voor het goed beheer van de toevertrouwde kerkelijke goederen. Het kerkbestuur dient jaarlijks een budget ter goedkeuring voor te leggen en de rekeningen te laten goedkeuren. Een om de zes jaren dient het kerkbestuur bij de overheid een zesjarenplan in met voorziene exploitatie-en inversteringsbudgetten. 

Alle kerkbesturen moeten  verantwoording afleggen tegenover de toezichthoudende overheden: gemeente, bisdom en de Vlaamse Gemeenschap.

De leden van het kerkbestuur worden gekozen voor een termijn van 6 jaar. Om de drie jaar zijn de grote helft (3 leden) en de kleine helft beurtelings ontslagnemend. Alle inwoners van de gemeente en ouder dan 18 jaar kunnen dan hun kandidatuur stellen.  

Om de drie jaren (bij vernieuwing van kleine of grote helft van de leden) worden ook de mandaten van voorzitter, schatbewaarder en secretaris opnieuw gekozen. 

Elk kerkbestuur kan autonoom beslissingen treffen en komt zo dikwijls samen als men dat nodig acht. 

Hieronder volgt nu de naamlijst met de leden van alle kerkbesturen. Indien gewenst kunt u ook een selectie per parochie of per functie (voorzitter, secretaris, penningmeester, lid) maken !

leden: 
Achten Ria Grote Mereweg 14 089/414277 0474/550626 ria.achten53@telenet.be
Degreve Monique Koestraat 5 089/491969 0473/813634 josenmoniek@skynet.be
Moors Freddy Beekomstraat 9 089/415551 0471/368167 freddymoors2@hotmail.com
Moors Nestor Bruulstraat 9 089/411367 0495/581532 nestor.moors@skynet.be
Steegen Louis Winkelomstraat 18 089/492472 steegen-meeuws@telenet.be
Benats René Pastorijstraat 45 012/451666 0475/688560 rene.benats@telenet.be
Biesmans Jos Bovenstraat 22/1 012/451459 0478/590344 jos.biesmans@bilzen.be
Cleuren Edmond Sapstraat 5 012/454942
Hardy Marie-Louise Papestraat 12 012/453093 0477/687384 Marie.louise.hardy@telenet.be
Wagemans Kathleen Grote Spouwenstraat 7A 012/747924 0497/052969 info@dewinkelschuur.be
Bruninx Willy Heesstraat 138 0475/669772 bruninxw@skynet.be
Geurts Winand Lafelderberg 14 012/452714 0476/523129 nandes@telenet.be
Timmerman Lucien Noppenstraat 22 012/454577 0476/658790 lucientimmerman@hotmail.com
Vos Elvira Striekestraat 2 0479/644692 elvira-vos@skynet.be
Vranken Gert Noppenstraat 30 0495/369422 info@opure-hees.be
Meyers Marc Riemsterweg 256A 089/791624 0478/626297 marc.meyers12@telenet.be
Oosterbosch Robert Dennenbosstraat 2 089/491484 gebr.oosterbosch@telenet.be
Vandersanden Martine J. Vandesandenstraat 3/F 089/503411 ajodoigne@telenet.be
Vanharen Leon Herreweg 15 089/412336 0474/363275 leon.van.haren@telenet.be
Wuestenberg Michel J. Vandersandenstraat 69 089/502626 0468/133080 micheljeannine@telenet.be
Brepoels Luc Stintelaarstraat 12 089/502655 0478/793357 luc.brepoels@skynet.be
Caubergh Hilda St-Aldegondisstraat 14 089/492143 0478/280750 hilda_caubergh@hotmail.com
Humblet Gino Riemsterweg 152 089/491892 0477/905076 gino.humblet@telenet.be
Oosterbosch Truda Linnerveldstraat 62 089/412795 0472/773035 truda.oosterbosch@hotmail.com
Vanherle Johnny Martenslindestraat 42 089/411456 0473/969550 johnnyvanherle@hotmail.com
Caubergs Patrick Lauwerkransdreef 7 089/504152 0494/438044 patrick.caubergs@skynet.be
Goossens Jules Kleehofkensstraat 6 089/503004 0472/657037 juul.goossens@skynet.be
Moesen Henri Bergstraat 12 089/491455 henri.moesen@telenet.be
Moors Miel Maastrichterstraat 395 089/411137 0478/663022 moors.emiel@telenet.be
Vanherle Jos Maastrichterstraat 270 089/503906 0497/497980 vanherle.moors@telenet.be
Konings Filip Kerkstraat 16A 012/457380 0477/318732 filipkonings@hotmail.com
Mombeek Josine Kerkstraat 55 012/457792 0498/200437 josine.mombeek@gmail.com
Pauly Herman Daalstraat 48 012/452046 0498/211616 benny.pauly@skynet.b
Vanherle Victor Garenveldstraat 1 012/456869 0494/681702 victor.vanherle@skynet.be
Vanvinckenroye Christiane Kerkstraat 29 012/451928 0496/481674 christiane.vanvinckenroye@telenet.be
Brands Jan Maastrichterstraat 170 089/413590 0495/402984 jan.brands@telenet.be
Duelen Theo Schutterijstraat 19 089/501909 0499/382746 theo.duelen@gmail.com
Geelen Johnny Rageveldstraat 3 0477/851189 mekast@hotmail.com
Jacobs Francois Maastrichterstraat 172 089/415283 0486/161144 francois_jacobs@telenet.be
Poesen Martin Grittelbergstraat 30 poesen.martin@azvesalius.be